Měsíc školních zahrad 2021 v MŠ Mnichovice

Nejen květen je naším měsícem školních zahrad. Ale s teplejším počasím se samozřejmě naskýtá rozmanitější nabídka činností.

Zaplétáním přírodnin do namotaných provázků k opěrám stromků nám vznikají přírodní obrazy. Pozorujeme vývoj housenek a tvoříme své vlastní housenky z přírodnin. Vytváříme herbáře. Zkoumáme a bádáme novými lupami, hlavně život ukrytý pod pařezy, dřevem, kamením apod. Využíváme vodní prvek k pouštění lodiček a malování vodou. U vody se vznáší naše keramické vážky. Malujeme stíny pomocí sluníčka. Necháváme naše malůvky pomocí mokrého štětce a sluníčka zmizet. Naši nejmenší vytvořili na části zahrady „potok“, aby se seznámili s koloběhem vody. A když bylo trochu horší počasí, skákali jsme v kalužích.