Měsíc školních zahrad a Učíme se venku

Celý měsíc květen slavíme v naší mateřské škole „svátek“ zahrady. Do projektu Měsíc školních zahrad se naše MŠ zapojuje již od roku 2018.

Počasí nám konečně přeje, a tak se můžeme učit ještě více venku. Zahrada se zelená, kvetou první keře a stromy a my se jejich vůně nemůžeme nabažit. S projektem Měsícem školních zahrad přicházejí také nové výzvy od Nadace Proměny Karla Komárka a platformy „Učíme se venku“. Letošní rok je zaměřen na stromy, kterých máme na školní zahradě opravdu mnoho! Pro každý týden jsou připraveny nové aktivity. Již jsme si vyzkoušeli modelovat strom z přírodnin, které máme na zahradě k dispozici. Zjistili jsme, z jakých částí se strom skládá a jaké jsou podobnosti a rozdíly s lidským tělem. Také jsme se pokusili odhadnout, kolik asi let stromům na naší zahradě je. Učili jsme se  jejich jména a zamýšleli jsme se nad tím, co asi stromy v zahradě zažili a co už všechno viděli… Nápadů pro práci s dětmi na téma „Stromy“ je opravdu mnoho. Už se chystáme na výzvy v dalších týdnech – třeba na piknik pod našimi lipami, určitě si je spolu moc užijeme!

Lucka a Martina