Mateřská škola Mnichovice je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem

Projekt je určen nejenom pro školky, ale může se zapojit v podstatě každý.
Na stránkách www.celeceskoctedetem.cz naleznete akce jako: týdenní čtení dětem v ČR, čtení dětem v nemocnici, moje první kniha, konference a semináře, sbírky knih do nemocnic, veletrhy a bazary a jiné další nápadité možnosti, jak do svého běžného dne zapojit knihu.

Proč se zapojit do projektu?
Četba jako taková upevňuje pouto mezi dítětem a dospělým. Chvilka strávená při četbě knihy nabízí jedinečný čas pro setkání s fantazií, postavami, hodnotami, rozšiřuje slovní zásobu a podporuje přirozenou zvídavost.
Děti mají čtení rády, proto můžeme dětem číst častěji a pokud budou rodiče mít chuť, můžou se připojit do projektu s námi.

Kdy jindy číst než před odpoledním odpočinkem?
–         Dopoledne, při běžných každodenních činostech (např. jako chvilkový odpočinek od náročné činnosti nebo místo relaxace a uvolnění po rozcvičce, zklidnění před svačinou…..
–         Při odpoledním pobytu na zahradě ( ovocná svačinka s pohádkou).
–         Výlet s knihou např. na náměsti, na hřiště Podhorky, Božkov, do lesa nebo do meditační zahrady na radnici, čtení pod lípou v parku u ZŠ….

Rodiče, prarodiče, sourozenci, zaměstnanci školky,významné osobnosti
Všichni, kdo budou mít chuť, mohou dětem číst. Mohou je například seznámit s oblíbenou knihou z dětství či s oblíbenou pohádkou, kterou čtou/četli doma svým dětem.

Více informací u pani učitelky.

Právě probíhá celostátní výtvarná soutěž pro děti od 3 do 15 let

Zapojte se do 10. ročníku výtvarné soutěže v roce 2016 s tématem PŘÍBĚH ZA OKNEM.
Fantazii se meze nekladou! Na zadní stranu obrázku nám napište pár slov o tom, co jste nakreslili.

Své výtvarné práce nám posílejte na kreslicí čtvrtce (můžete podlepit kartónem pro bezpečnější přepravu) velikosti minimálně A4 a maximálně A3. Na zadní stranu napište: jméno, příjmení, věk, adresu školy (školky), telefonní číslo, e-mail.

Své práce posílejtedo konce prosince 2016 na adresu:

Celé Česko čte dětem, o. p. s., Smetanova 1912/5,
737 01 Český Těšín.

Vítězové soutěže obdrží krásné knižní ceny a speciální dárky!