TOPlist

Třída Žabičky

Zaba

učitelky:
Mgr. Martina Jiráková
Jarmila Malinová

tel. do třídy: 733 412 586
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provoz Zabicky

Zažili jsme koncert vážné hudby. Přišla nám zahrát myška. Poslechli jsme si různé skladby z pohádek, hádali jsme zvuky zvířat a dopravních prostředků.


19.6. se konala v mš zahradní slavnost. Proběhlo malování na obličej, bublifuk. Tvořili jsme z balonků zvířátka  a nechyběl ani mléčný bar. V půlce nás stihl mohutný déšť, ale to nám nevadilo. Suprově jsme si to užili!

12.6. proběhlo rozloučení s předškoláky s Inkou Rybářovou. Zatancovali jsme si a zazpívali.

6.6. u nás proběhlo SÁZENÍČKO!

Dětský den jsme oslavili kinem v Říčanech. Jeli jsme vlakem. Pohádka Jak vycvičit draka 3 se nám moc líbila.

Pečeme kmínové tyčinky na kramaření. Krájíme, kmínujeme a těšíme se z hotového výrobku. A také se těšíme na sobotní kramaření!

V Žabkách proběhla besídka věnovaná maminkám. Společně jsme jim zazpívali, řekli básničky, zahráli jsme si divadlo a zatancovali jsme.

30.4. jsme si užili čarodějnice! Nejdříve jsme si je vyrobili, následně jsme tančili, zkoušeli jsme obrhada, soutěžili jsme s vajíčkem na lžíci, měli jsme překážkovou dráhu s kelímkem s vodou. Hráli jsme židličkovou soutěž, kde zvítězil Čenda. Míchali jsme čarodějné lektvary, zkoušeli jsme hokusy pokusy. Vyslechli jsme si čarodějný příběh o Obru Hugovi a učili jsme se čarodějnické hlášky. Tak zas příští rok!

Užili jsme si velikonočně-čarodějný výlet! Našli jsme poklad v jeskyni, vyrobili jsme si čarodějnici a jedna velká čarodka nás provedla velikonočními zvyky a tradicemi. Čechova stodola stála za návštěvu!

Žabičky tvoří z přírodnin, zkrášlujeme si zahradu, procvičujeme jemnou motoriku a rouvíjíme fantazii.

Užíváme si projektový týden „Den Země“. Tento rok objevujeme téma VZDUCH. Vyrábíme větrníky, zkoušíme jak létají vlaštovky, objevujeme malbu brčkem.

Těšíme se na Velikonoce! Barvíme vajíčka, zpíváme koledy a vyprávíme si velikonoční příběh.

Stavíme domečky pro ploštice a berušky. U staveb děti trénují představivost, jemnou motoriku a hlavně prožijí radost z vytvořeného díla.

Pracujeme s keramickou hlínou. Hněteme, válíme, vykrajujeme, zdobíme!

Přijelo divadlo Kejklíř s pohádkou Medvídek Flóra. Viděli jsme méďu z knihy.

Dnes 7.3. jsme navštívili knihovnu v Mnichovicích. Moc děkujeme paní Veverkové za provázení knihovnou. Poslechli jsme si pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort. Prohlédli jsme si knihy a dostali jsme i dáreček. V knihovně bylo krásně útulno.

Ve středu 6.3. jsme volně tvořili z různých materiálů dle naší fantazie. Bylo to fajn! Někdo tvořil jarní motiv, někdo cokoli. Měli jsme k dispozici voskovky, pastelky, vodovky, lepidla, dýhu, barevný papír, čtvrtky, knoflíky, látky,…..

Chystáme se na jaro a sázíme semínka. Každý den se budeme o ně starat a budeme pozorovat jejich růst a klíčení.

Přijelo za námi gymnázium z Říčan. Zahráli jsme si hry, hádali jsme hádanky a shlédli jsme krásné divadlo O Mařence a Jeníčkovi – v moderním pojetí J

Navštívilo nás divadlo Romaneto s pohádkou O dvanácti měsíčkách.

V Únoru jsme si užili Maškarní a ulovili jsme i nějakou tu rybku.

Bobování a stavba iglů

Zpívání v MŠ

Kouzelník v MŠ

13.12. proběhla ve třídě Žabiček vánoční besídka. Měli jsme i stromeček a zvířátka, ochutnali jsme cukroví a zazpívali jsme si koledy.

Vánoce jsou v Žabkách v plném proudu. Pečeme, válíme, cukrujeme. Pudinkové rohlíčky se nám moc povedly!

5.12. nás navštívili čerti, ale také Mikuláš a andělé. Zazpívali jsme písničky, přednesli jsme básničky a dostali jsme balíčky.

19.11. jsme navštívili Takonín a jeho Čertovskou pohádku, aneb jak Tomáš zápasil s peklem. Vyzkoušeli jsme si draní peří, řezání pilou. Prošli jsme si výstavu čertů, dozvěděli jsme se o starodávných zvycích vánočních. No prostě bylo to prima!

Přijelo divadlo Kůzle s pohádkou Cukrové tintilimintili.

Žabičkám se občas naskytne nádherný pohled na srnečka, kterého vidíme z okna. Moc si to užíváme!

Učíme se chránit přírodu. Zkoumáme, jaké předměty se rozloží a jaké ne. Čím si nechceme zaneřádit naši planetu Zemi? Na jaře to odkryjeme a zjistíme.


6.11. jsme si užili Zamykání zahrady – den pro přírodu. Žabičky pylně hrabaly listí jako mravenečkové. Používali jsme hrabičky, kolečka – ta nás moc bavila! Velký dík patří také rodičům a našim sourozencům, kteří se naší akce zúčastnili! Moc děkujeme za pomoc!

Tento týden jsme si užili Helloweenský týdenní projekt. A došlo i na masky! Tancovali jsme, soutěžili jsme, dlabali jsme se dýni a čekali, zda z dýně vyskočí darebák Jack. A v metodickém listu jsme rozlišovali vždy dvě stejné dýně.

Přijelo divadlo Krab!

Vytváříme společnou práci – hlavní město Prahu. Podporujeme fantazii, tvořivost a spolupráci, která se nám bude hodit do našeho dalšího života!

Pokračujeme v práci s keramickou hlínou.

17.10. proběhla v mš Jablíčková slavnost! Měli jsme se krásně. Soutěžili jsme o nejdelší slupku, moštovali jsme a vytvářeli jabloň pomocí jablíček. Měli jsme pro rodiče vystoupení – písničky, básničky a hráli jsme i na nástroje J.

Nacvičujeme na jablíčkovou slavnost

Hrajeme hru Housenka, která slouží k posílení psychické odolnosti dětí. Děti si musí samy říci, zda je jim masáž na ramenou příjemná či nikoli.

Tvoříme z keramické hlíny kočky a těší nás to!

3.10. jsme si užili výlet do Říčan s programem Za zvířátky na statek. Poslechli jsme si příběh o slepičce, která se dostala z velkochovu na dvorek a je nyní moc šťastná. Pohladili jsme si králíčky a poslechli si příběhy ze říše zvířátek.

26.9 jsme si užili sportovní den na Podhorkách. Soutěžili jsme v běhu, ve skoku a v chůzi po zpátku. Pořádně jsme si to užili!

Navštívilo nás divadlo a přivezlo s sebou i sluníčko!

Stavíme domečky z přírodnin

Učíme se krájet příborem. A že nám to jde!

 Byli jsme vyzkoušet nové hřiště! A líbilo se J