Třídy Sluníčka

Slunicko oranzove mPaní učitelky:
Dana Jirků
Lucie Zdychyncová

Tel.: 733 451 499

slunicka

V týdnu od 9-13.11. jsme vyhlíželi sv. Martina, jestli letos konečně dorazí na bílém koni.
Pro jistotu jsme si vyrobili naše vlastní koně se sněhem a i jsme si zahráli na Martina.
Zatím dorazila jen námraza, tak se budeme dál těšit na snížek.

Dýňování
Tento týden byl ve znamení dýní a svátků. Povídali jsme si o tradicích v cizině i u nás. Že se ve světě slaví svátek zvaný Halloween a u nás se zase slaví Dušičky.
Vydlabali jsme opravdovou dýni, usušili jsme si z ní semínka. Dýně jsme vyrobili i papírové, hned na dva způsoby.
Venku jsme tvořili panáčky z brambor a listů a moc se nám to povedlo.

Jablíčkový týden

5.10.
S Habřílkem v lese
Dnes nás navštívil skřítek Habřílek a my jsme s ním strávili dopoledne v lese.
Skřítek Habřílek se stará o semínka a tak jsme mu pomáhali nějaká najít. Potom jsme si zahráli hru a hledali lesní zvířata. Zopakovali jsme si jaká zvířata žijí v lese a jaká u vody.
Bylo to velmi zajímavé a moc děkujeme Habřílkovi i paní Mackové, že za námi přijeli až v Muzea v Říčanech

2.10. Výlet k Mohyle
Dnes jsme si udělali pořádný výlet přes Podhorky k Mohyle. Všechny děti byli moc šikovné a mají od nás VELIKÁNSKOU pochvalu za to jak to pěkně zvládli.
Počasí nám přálo a tak jsme si to moc užili.

1.10. Bublinkový workshop
Dnes nás navštívila La-mamka s jejím bublinkovým workshopem.
Foukali jsme bublinky, do bublin se schovávali a paní učitelku Danu dokonce bublinky ochránili před ohněm.
Bylo to velmi zajímavé a moc nás to bavilo.

SPORTOVNÍ DEN NA BOŽKOVĚ

Třída sluníček se po dlouhých prázdninách opět zaplnila.
První týden byl ve znamení her a hledání nových přátelství.
Vyzkoušeli jsme nové hračky, připomenuli školní pravidla, zadováděli si při krásném počasí na školní zahradě a také jsme si udělali velkou procházku po Božkově, kde jsme si pohladili koníky (Betynku a Chili)

A teď s chutí do příprav na školu…. :-)