TOPlist

OŠETŘOVNÉ - Informace k Žádosti o ošetřovné + Výkaz péče o dítě

Aktualizace k 27. 3. 2020
MPSV vydalo nové doplňující informace k ošetřovnému - podmínky pro poskytování ošetřovného, jak postupovat, najakou částku mám nárok, kdy bude ošetřovné vypláceno + nejčastější DOTAZY
Více viz příloha

Aktualizave k 26. 3. 2020

1) Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení

Tiskopis vyplňuje žadatel o dávku – pečující osoba. Tiskopis Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení je předepsaný tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020 [dle § 4 odst. 3 zákona č. xxx/2020 Sb. ve spojení s § 110 odst. 2 a 3 zákona č. 187/2006 Sb.]. Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli, který ho po doplnění příslušných údajů předá příslušné OSSZ.

Tiskopis je k dispozici na webových stránkách ČSSZ (ePortál ČSSZ) k vyplnění v elektronické podobě a vytištění nebo ke stažení k ručnímu vyplnění:

Odkaz – tiskopis ČSSZ:
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-vpduvz
PŘÍLOHA-ČSSZ-Nový zákon nyný umožňuje delší čerpání ošetřovného - zvýšila se i věková hranice dítěte pro nárok na ošetřovné
PŘÍLOHA - ČSSZ-Tiskopis-Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení

2) Žádost o ošetřovné

Lidé budou moct čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let.
Ošetřovné po skončení zákonem stanoveného nároku (9 dnů) bude nadále vyplácet Česká správa sociálního zabezpečení.
MPSV - Ošetřovné - aktuální informace

__________________________________________

Požadavky na potvrzení „Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10let…“ + údaje o Vašem dítěti: příjmení, jméno, datum narození posílejte na e-mailovou adresu ředitelky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Scan vygenerované a potvrzené (podpis + razítko) žádosti od MŠ Vám bude zaslána na Váš e-mail – poté žádost Vámi doplněnou (oddíl B) předáte/pošlete/nascanujete Vašemu zaměstnavateli.
Více informací zde